Kapat
Haberler 1 0

Dark web uyuşturucu baskınında 179 kişi yakalandı

Büyük uluslararası uygulama operasyonu yapıldı. Operasyonda Avrupa ve ABD’ye yasa dışı mal ve hizmet satan 179 dark web satıcısı yakalandı. FBI liderliğinde gerçekleşen çok kurumlu operasyonda JCODE müfettiş bölümü, DisrupTor operasyonunda Europol ile 9 ay beraber çalıştı.

Ele geçirilen madde ve tutuklananlar

179 tutuklamanın 121’i ABD’de, 42’si Almanya’da, sekizi Hollanda’da, dördü İngiltere’de, üçü Avusturya’da ve biri İsveç’te gerçekleşti. DOJ “Araştırmacılar daha fazla çevrimiçi uyuşturucu kaçakçısını tespit etmek için devam eden vakalar üzerinde çalışırken daha fazlasını takip etmeyi bekliyor.” Buna ek olarak, yetkililer dünya çapında 6,5 ​​milyon dolardan fazla nakit ve sanal para, 63 ateşli silah ve 500 kilogram uyuşturucu ele geçirebildiler. ABD’de toplam 274 kilo fentanil, oksikodon, hidrokodon, metamfetamin, eroin, kokain, ecstasy, MDMA ve bağımlılık yapıcı maddeler içeren ilaç ele geçirildi.

Dark web nedir?

Buz dağının görünmeyen kısmı olarak bilinen dark web nedir?

Dark web, internet’in arama motorları ile görülemeyen bir parçasıdır. Tor tarayıcısı ile giriş yapılabilir.

Peki Tor nedir?

Tor aslında basit tabiriyle vpn içinde vpn’dir. Vpn sizi olduğunuz konumdan başkta konumda gösterir. Tor ise bunu bir çok kez yaparak sizi anonim yapar.

Dark web ile deep web aynı mıdır?

Deep web: arama motorları tarafından indexlenmeyen herhangi bir içerik deep web olarak adlandırılır. Yani dark web ile deep web aynı değildir.

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

Enhar Demir {Enhar Demir}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir